Forum Kuralları

  avatar
  Misafir
  Misafir

  Forum Kuralları Empty Forum Kuralları

  Mesaj tarafından Misafir Bir Perş. Ağus. 27, 2009 5:57 am

  Foruma üye olan herkes aşağıda yazılı olan her maddeyi okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  * Grafikcell’in kuruluş amacı karşılıklı bilgi paylaşımı ve mesleki dayanışmayı esas almaktır.
  * Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı Grafikcell.İle.Biz hiçbir sorumluluk kabul etmez.
  * T.C. yasalarını ve Uluslararası Kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar, resimler foruma gönderilemez gönderilmesi kesinlikle yasaktır.
  * Cinsel tercihleri belli eden ya da ima eden, siyasi tercihleri belli eden, kullanıcı ismi ile foruma üye olmak yasaktır. Küfür, slogan, adult resim, yazı ve parti logosu içeren avatar (kullanıcı resmi ya da profil resmi)kullanmak yasaktır.
  * Üyeliğinizin onaylanabilmesi ve siteme giriş yapıp mesaj yazabilmeniz ya da yeni bir başlık açabilmeniz için, verdiğiniz e-posta adresinizin doğru ve kullanımda olması şarttır. Sahte e-posta hizmet içeren sistemlerle üyelik almak yasaktır. Böyle bir durumda üyenin forumdan uzaklaştırılması dâhilinde yöneticiler ilgili üye ya da üyeleri bilgilendirmezler.
  * Üye olurken kullandığınız kullanıcı adınız arama motorlarında çıkabilir. Bu sebepten dolayı üye olurken aldığınız üye adınızın arama motorlarında çıktığına dair yönetime mesaj atmayınız. Kullanıcı adı alırken bu durum sorun yaratacaksa kullanıcı adınızı kendiniz seçtiğiniz için yönetimden bu duruma müdahale etmesi için kuracağınız iletişim geçerli olmayacaktır. Hiç kimse sitemize kimlik bilgileri ve gerçek adı ile üye olmak zorunda değildir. Eğer böyle bir durum ile üyeliğinizi kayıt etmişseniz tüm yasal durumlarda muhatabı grafikcell.ile.biz olmayıp üye olan kişi sorumlu tutulur.
  * Forum kullanıcıları üyeliklerini başka kişi ya da kişilerle paylaşamaz. Böyle bir durum tespit edildiğinde üyelik yetkilerinin devamlılığına dair karar grafikcell.ile.biz yönetiminde saklı tutulur.
  * Grafikcell.İle.Biz forumlarında kullanıcı adınız website uzantısı bulunduruyorsa üyenin kullanıcı adı uyarı yapılmadan değiştirilip uzantısı silinir. Bu durumda üyeye uyarı yapma zorunluluğu yoktur.
  * Forum üyelerinin yazmış olduğu mesajlarda, forumun işleyişini ve huzurunu bozduğu düşünülen mesaj sahiplerini site yönetimi forumdan uzaklaştırılma hakkına sahiptir.
  * Üyelerin özel ilişkilerini foruma yansıtmaları dahilinde doğabilecek huzursuzluklarda mesuliyet sahibi olduklarını kabuletmiş bulunurlar.
  * Katılımcılar yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumlarda ve bilgi alanında mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için arama özelliğini kullanarak forum içerisinde arama yapmalısınız. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Söz konusu açılan başlıkların silinmesi, değiştirilmesi veya taşınması Site Yöneticilerinin karar verme yetkisindedir. Forum yöneticilerinin sizin için arama yapması gibi bir görevi bulunmamaktadır!
  * Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarda istenmeyen ve gereksiz mesajlar ayrıca BÖLÜCÜ ÖRGÜT veya yaşa dışı örgütlerle alakalı herhangi bir mesaj göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır. Topluluklar (millet, mezhep, azınlık, mezhep gibi her türlü sosyal ve dini gruplar) hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Müslüman, Hıristiyan, Arap, Çerkez, Zenci, Hint, Çingene, Roman, Rus, Göçmen vb.)
  * Forum ortamında genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanmak yasaktır. Size karşı böyle bir durum söz konusu ise kesinlikle foruma cevap yazarak tartışmaya sebep vermemeniz gerekmektedir.Bu gibi durumlar online olan herhangi bir yönetici ile iletişime geçiniz.
  * Dininizle ilgili yazılar yazmak, dininizi yazdığınız yazılarla başka kişilere aşılamaya çalışmak, başka dinler hakkında olumsuz yorum yapmak, dinler arasında karşılaştırma yapmak, mesajlarınızda inancınızı örnek göstermek ve bu tür konularla kullanıcıları rahatsız etmek kesinlikle yasaktır.
  * Her türlü taciz edici yazı yasaktır.
  * Öldürücü, kesici, patlayıcı, yaralayıcı her türlü silah vb. aletlerle; uyuşturucu, bağımlılık yaratıcı her türlü madde ve içki, alkollü içecek satışı ile ilgili topik açmak, mesaj yazmak yasaktır.
  * Tüm ticari kaygı güden mesajlar, crack, warez, hack konuları ve sitelerinin tanıtımının yapılması yasaktır. Türkçe ve yabancı sitelerin şifrelerini, özel bilgilerini dağıtmak ve Türkçe program veya yabancı programların crack/seriallerini dağıtmak ve istemek kesinlikle yasaktır. Forumumuzda her tür mp3 ve ses dosyası Türkçe veya İngilizce ( diğer diller ve sözsüz müzik eserleri )yayınlanması yasaktır
  * Ortaklık ve sponsorluk sistemlerinde kendi referans numaranızı vermek ve referans linkiniz üzerinden üye toplayarak şahsi kazanç elde etmeye çalışmak KESİNLİKLE YASAKTIR!

  Tüm bu kurallara uymayanlar, yönetimin belirlediği sürelerde veya süresiz olarak forumdan uzaklaştırılırlar. Uzaklaştırılma konusunda itiraz etme şansınız veya yönetim tarafından bilgilendirilme zorunluluğu bulunmamaktadır.

  Forum kurallarının güncellenme veya yeni maddelerin eklenme hakkı forum yöneticilerinde saklı tutulur. Forum Kuralları her an güncellenebilir. Üyeler forum kurallarını okumakla yükümlüdürler. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda üyeleri bilgilendirmek, forum yöneticilerinin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.
  Mr.Grafikcell!
  Mr.Grafikcell!
  Yönetici
  Yönetici

  Mesaj Sayısı : 82
  Yaş : 26
  Nerden : Kastamonu
  Takımın : Forum Kuralları D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802
  İfaden : Forum Kuralları F2a49e77adcbd8486691fb6efd0c4aac
  Ruh Halin : Forum Kuralları Eglenc10
  İşletim Sistemin : Forum Kuralları Yk-xp
  Rep : 8
  Rep Puanı : 0
  Kayıt tarihi : 06/08/08

  Forum Kuralları Empty Geri: Forum Kuralları

  Mesaj tarafından Mr.Grafikcell! Bir Perş. Ağus. 27, 2009 6:01 am

  Yukarıdaki kurallar genel kurallar olmakla beraber bu kuralların alt safhalarına dikkat edilmeli forumda paylaşılan bütün içerik, illegal şeylerden forum sahipleri sorumlu olmamakla beraber eklenen illegal vs şeyler kaldırılacak ayrıca gerekli cezalar verilecektir..!

   Similar topics

   -

   Forum Saati Çarş. Mayıs 27, 2020 3:53 am